Тест-драйв Opel Astra: зірка шостого покоління бестселера Opel
Головне питання, що виникає після знайомства з цим авто: чому ми всі так дружно повелися на кросовери? Невже їм немає альтернативи?
Напевно ж, є! Як і є щось таке в хетчбеках, чим вони продовжують вабити. Ось у цьому, що зараз перед вами, так точно. Що саме? Треба розібратися.
Ця Astra – зірка зі стажем, бо це вже шосте покоління бестселера Opel. Звісно ж, вона трошки збільшилася в габаритах, додавши 4 мм в довжині, що наразі складає 4374 мм, та 13 мм у колісній базі, яка зросла до 2675 мм. Але прогрес у технічному плані, якого досягла ця славнозвісна модель, виявився відчутно більшим – Astra начебто здійснила справжнісінький стрибок у гіперпросторі, залишивши далеко позаду багатьох конкурентів.
Нову Opel Astra було розроблено, вдосконалено та виготовлено в Німеччині. За основу взята модульна платформа EMP2, яку створив PSA ще до того, як став частиною дружної сім’ї Stellantis. Ті, хто побоювався бейдж-інжинірінга, нарешті можуть зітхнути з полегшенням: більш ніж тридцятирічна історія легендарної Astra не перервалася – і сьогодні ми спостерігаємо за новим її етапом. Це по-перше.
А по-друге, якщо вже ми заговорили про платформу, треба зробити акцент на тому, що Astra побудована на новітній, третій її генерації – EMP2 V3. Її було оновлено майже наполовину, і це стосується найважливіших вузлів: амортизаторів, стабілізаторів поперечної стійкості, пружин, підсилювачів гальм та керма, блока кондиціонування, паливного бака, механізму склоочисників та багато іншого. Завітайте шоурум моделі та познайомтеся з легендарною Opel Astra.
Але нічого зі згаданого ви не побачите, бо воно сховано під кузовом, від вигляду якого без перебільшення перехоплює подих. Дуже амбітний фірмовий дизайнерський стиль Opel Visor, який ми вже бачили у кросовері Opel Mokka, у випадку Astra заграв по-новому, бо кузов хетчбека має геть інші пропорції. Це перша інтерпретація дизайну Visor в автомобілі з низьким дахом у лінійці Opel! Сміливий, стрімкий та неймовірно виразний, він кидає виклик усталеному уявленню щодо зовнішності автомобілів. І той факт, що Opel Astra ближче, ніж кросовери, притискається до землі, лише додає динаміки її образу, який дійсно вражає.
Що вразило особисто мене? Летючий силует, стрілоподібний капот, хижі повітрозабірники в передньому бампері, двокольорове забарвлення кузова та, звісно ж, оптика, яку зазвичай можна зустріти лише у преміальному сегменті, бо нова Opel Astra оснащується матричними фарами Intelli-Lux LED Pixel Light, що складаються з 168 світлодіодів, які здатні працювати у трьох режимах дальнього та в семи режимах ближнього світла.
На практиці це означає, що автомобіль сам адаптує світло до дорожніх умов, використовуючи фронтальну камеру високої роздільної здатності. Він обирає таку конфігурацію, щоб забезпечити водію максимальне освітлення і при цьому не засліпити інших учасників дорожнього руху. Окремі світлодіоди вмикаються та вимикаються за лічені мілісекунди! На швидкості 80 км/год Intelli-Lux LED Pixel Light дозволяє виявити об’єкт на 30-40 м раніше, ніж зі звичайними галогенними чи навіть Xenon HID фарами. Завдяки цьому водій отримує майже дві додаткові секунди, щоб відреагувати на перешкоду. На практиці це означає реальну можливість уникнути аварії.
Так, ці круті фарі – додаткове обладнання, але навіть у стартовому оснащенні Opel Astra запропонує повністю світлодіодні фари Eco LED.
Задні ліхтарі теж заслуговують на увагу, бо це справжнісінький дизайнерський шедевр, який виконано у фірмовому стилі Double Wing, або «подвійне крило». Завдяки йому Astra миттєво ідентифікується як новий та сучасний Opel. Хоча саме «крило» світлодіодне, покажчики поворотів та ліхтарі заднього ходу тут галогенні. Загалом оптика в новій Astra просто чудова. І що важливо, цей автомобіль уже доступний в Україні на складах у дилерів та імпортера – обирайте власний зірковий хетчбек на онлайн-складі Бренду.
Ще одна цікава деталь: щоб відкрити багажник, не треба намацувати клавішу десь під краєм його кришки – достатньо натиснути на верхню половину логотипа (до речі, це новий Opel Blitz), а потім потягнути за нижню. Це дуже прикольно – буденний процес відкриття багажника, об’єм якого становить 422/1339 л, перетворюється в маленьку виставу.
І шукати ключ у кишені не треба – Opel Astra в комплектації Elegance відразу впізнає свого власника. Тільки той опиниться поблизу, хетч клацне центральним замком, кліпне вказівниками поворотів та розкладе бічні дзеркала. Ласкаво просимо до салону!
Якщо у двох словах описувати його стиль, то цими словами будуть «розкішний мінімалізм». Чому саме мінімалізм? Тому що в салоні немає нічого зайвого, та й над робочими поверхнями нічого не стирчить – навіть клавіша перемикання режимів 8-ступеневого автомата втоплена в консоль!
А розкішний тому, що декоративні елементи панелі приладів та дверних карт, виконані з високоякісних матеріалів різного кольору та фактури, складаються в геометричні візерунки, які навіть важко описати словами! У такому салоні не засумуєш, та й виглядає він неперевершено стильним.
Окрім того, що ви побачите, не менш важливо, що ви відчуєте… власною спиною! Так, спина буде дуже вдячна вам за вибір нової Opel Astra, тому що навіть у стартовій комплектації Edition вона опиниться в лагідних обіймах водійського крісла із сертифікацією AGR, а в топовій Elegance маємо обидва передні сидіння, що позначені цими чарівними буквами. Вони означають неперевершений комфорт для поперека, особливо важливий у далеких подорожах. Завдяки бездоганній ергономіці сидіння спина не втомлюється – від слова «зовсім», та й ноги теж, бо регулювання довжини подушки робить ці крісла зручними навіть для високих людей. А високоякісна тканина Ivo зі вставками Alcantara білого та Isabella сірого кольору, що нею оздоблені сидіння в топовій комплектації Elegance, додає неабиякого тактильного комфорту.
Тестова Opel Astra саме в комплектації Elegance, то ж водія оточують 10-дюймові «чорні дзеркала» панелі приладів Pure Panel Pro. Але чорні вони, лише допоки не натиснеш на кнопку запуску двигуна.
Після цього опиняєшся в надсучасному цифровому світі, що задля зручності користувача має схожий на смартфон інтерфейс та функціонал. Віртуальні ярлики, розпізнавання водія за допомогою смартфону, розширене керуванням профілями: можна підключити два смартфони до профілю та зберегти до восьми профілів.
Конфігурація меню на 10-дюймовому сенсорному екрані інформаційно-розважальної системи забезпечує прямий доступ до основних доменів (клімат-контроль, радіо, телефон, конфігурація сидінь і дзеркал тощо) за допомогою значка або натискання трьома пальцями. Пересуваючи головний екран зліва направо, можна визначити ярлики, зберігаючи останні дії на одній із шести піктограм. Може, звучить дещо складно, але на практиці процес взаємодії із мультимедійкою Opel Astra дуже простий – є навіть відеоінструкція по налаштуванню найбільш важливих систем, що доступна в меню.
Apple CarPlay та Android Auto? Звісно, до того ж обидва бездротові і є вже у стартовому оснащенні.
Коротко кажучи, маємо один з найсучасніших, найзручніших та разом з тим найпростіших алгоритмів керування бортовою системою авто. І в цей же час керувати кліматичною установкою можна за допомогою фізичних клавіш.
Але головна фізика, що дарує задоволення в новій Astra – це фізика руху, і в цій науці наша зірка знається дуже добре. Чи відомо вам, що кожен сучасний Opel, як кажуть німці, є «Autobahnproof»? Тобто почуває себе як риба у воді в швидкому ритмі німецьких автобанів, частина яких, нагадуємо, зовсім не має швидкісних лімітів!
Цьому сприяє геть усе – від збільшеної жорсткості кузова та налаштувань керма, яке дозволяє відчувати цей автомобіль буквально кінчиками пальців, до підвищеної стабільності в затяжних поворотах та бездоганної гальмівної сили. Нова Astra підкорює своєю слухняністю в будь-якій дорожній ситуації. Напевно, на це впливає відносно невелика споряджена маса: 1299 або 1367 кг, в залежності від двигуна.
Їх для Opel Astra передбачено два, хоча й однакової потужності в 130 к.с.: це бензиновий двигун об’ємом 1,2 л та дизель 1,5 л. У нас на тесті саме останній. Він трошки програє бензиновому з точки зору розгінної динаміки – 12,1 секунди до сотні замість 10,7 с, проте значно виграє в економічності, остільки дозволяє вкластися в 4,5 л/100 км у місті проти 7,5 л/100 км. Так, це паспортні дані, і щоб отримати таке споживання, треба їздити ну дуже спокійно. Але навіть якщо не ставити собі завдання навмисно заощаджувати, дизельна Opel Astra продемонструє міський апетит у 5-6 л на сотню – теж чудово.
Але найбільше дивує те, що неабиякі драйверські здібності тут поєднуються із бездоганним комфортом. Так, звісно ж, свій внесок роблять доволі пухкенькі шини 205/60 R16, але ж справа не тільки в них.
Вражають налаштування підвісок, особливо задньої. Здавалося б, напівзалежна балка кручення, але у роботі відчувається як складна багатоважільна конструкція! Особливо дивує комфорт, з яким задня частина авто «перепливає» «лежачих поліцейських». Ефекту підкидання корми немає зовсім – на відміну від більшості кросоверів, які цим відверто грішать.
Та й акустичний комфорт теж бездоганний – таке враження, що їдеш у лімузині, а не в хетчбеку.
До речі, системи безпеки теж нібито телепортувалися сюди з авто вищих класів. Почнемо із того, що Opel Astra вміє читати дорожні знаки, і не лише обмеження швидкості, але й знаки заборони обгону, в’їзду та зупинки. За допомогою багатофункціональної камери та радара авто надійно тримає себе в межах смуги руху, виконує автоматичне гальмування на швидкості від 7 до 140 км/год вдень і вночі із дельтою зниження швидкості в 50 км/год. У місті автоматичне аварійне гальмування працює, поки автомобіль не зупиниться, якщо його швидкість менше 50 км/год. Є система запобігання повторних зіткнень, система допомоги при рушанні на підйом, система попереджання про перешкоду позаду та адаптивний круїз-контроль із функцією Stop&Go. Щоправда, остання є прерогативою топової комплектації Elegance за 1 104 000 грн, в якій окрім максимального шику отримуємо і дизельний двигун 1,5 л.
Але навіть стартову Edition із бензиновим двигуном 1,2 л за 969 900 грн можна назвати доволі багатою, бо в ній серед іншого вже є круїз- та клімат-контроль (хоча перший не адаптивний, а другий не двозонний, як у Elegance), більшість зі згаданих систем безпеки, безключовий запуск двигуна, датчик дощу та світла із асистентом дальнього світла, підігрів керма та передніх сидінь, передній та задній датчики паркування.
Що вже говорити за топову Elegance, яка не лише виводить на максимальний рівень оснащення системами безпеки, але й додає шарму завдяки більш цікавому оздобленню та яскравим дрібничкам на кшталт системи підсвітлення салону – сім кольорів на вибір.
Тож підсумуємо. Нова Opel Astra – справжня зірка, на що прозоро натякає сама її назва. Стрімкий та вражаючий дизайн кузова, елегантний і зручний салон, чудові їздові властивості та багате сучасне оснащення – модель старанно зібрала в собі найвидатніші якості та готова тішити ними своїх майбутніх щасливих власників. Можливо, одним з них станете саме ви, то ж завітайте до найближчого дилера Opel! Дуже радимо!