Трамп відклав запровадження 25% мита на автомобілі з Євросоюзу

Президент США Дональд Трамп вирішив тимчасово не підвищувати тарифи на імпорт автомобілів із країн Європейського Союзу, хоча раніше розглядав суттєве посилення митної політики.
Трамп відклав запровадження 25% мита на автомобілі з Євросоюзу
Ілюстративне фото

Президент США Дональд Трамп вирішив тимчасово не підвищувати тарифи на імпорт автомобілів із країн Європейського Союзу, хоча раніше розглядав суттєве посилення митної політики.

Про це повідомляє Carscoops.

Ще минулого тижня американський лідер заявляв про можливе збільшення ставки з 15% до 25%, аргументуючи це тим, що ЄС нібито не дотримується умов чинних торгових домовленостей. Планувалося, що нові мита могли б зачепити як легкові автомобілі, так і вантажний транспорт, який постачається до США з Європи.

Однак ситуація змінилася після телефонної розмови між Трампом і президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. За словами американського президента, діалог був «конструктивним», після чого сторони погодилися дати більше часу для переговорів. У результаті запровадження нових тарифів відклали до 4 липня, що збігається з Днем незалежності США.

Попри це, Трамп попередив, що якщо домовленості не будуть досягнуті, мита можуть бути підвищені швидко і навіть до більш жорсткого рівня, ніж обговорювалося раніше.

У Європейській комісії підтвердили, що переговорний процес триває. Урсула фон дер Ляєн заявила про певний прогрес у питанні тарифів і висловила сподівання, що остаточні домовленості можуть бути досягнуті вже на початку липня.

Водночас адміністрація Трампа отримала юридичний виклик усередині країни. Суд США з міжнародної торгівлі визнав незаконним запроваджений Білим домом 10% глобальний тариф, який вводився на основі Section 122 Trade Act 1974. Судді дійшли висновку, що цей закон не дає президенту достатніх повноважень для таких масштабних обмежень у нинішніх економічних умовах.

Поки що рішення стосується лише штату Вашингтон та двох компаній, які подали позов. Втім, американські медіа припускають, що воно може стати прецедентом і спровокувати нові судові процеси проти тарифної політики адміністрації.

Раніше ми повідомляли, що Tesla очолила рейтинг лояльності брендів у США у 2025 році.



Не пропусти інші цікаві статті, підпишись:
Ми в соціальних мережах
x
Для зручності користування сайтом використовуються куки. Докладніше...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознайомлений(а) / OK